Nie ma wczoraj, nie ma jutro. Jest TERAZ.

| by | Uncategorized | 0 comments:

Nie ma wczoraj, nie ma jutro. Jest TERAZ.

„Dawno temu, dwóch mnichów szło grząską ścieżką, aż w końcu dotarli do obszarów bardzo bagnistych. Tam spotkali kobietę o wyjątkowej urodzie, która poprosiła ich, aby pomogli jej przedostać się na druga stronę bagniska. Nie wahając się ani chwili, starszy mnich wziął kobietę na plecy i przeniósł ją przez bagno. Bez słowa mnisi oddalili się w swoją stronę. Wiele godzin później, gdy przygotowywali się do noclegu, młodszy mnich zwrócił się do starszego- „Nie wytrzymam tego dłużej, jestem na Ciebie wściekły! Nie wolno nam przecież patrzeć na kobiety, rozmawiać z nimi, ani tez ich dotykać. Dlaczego ją przeniosłeś?” A ten odparł – „Bracie, ja tę kobietę niosłem zaledwie kilka godzin, pomagając jej. Zostawiłem ją tam na brzegu, już dawno o tym zapomniałem, a Ty ją wciąż nosisz”

Ta krótka opowieść ukazuje nam, że prześladujące nas myśli są wyłącznie dziełem naszego mózgu – one niekoniecznie muszą mieć odzwierciedlenie w faktach. Umiejętność posługiwania się mądrym umysłem i zapanowanie nad myślami, to uwolnienie się z więzów emocjonalnych, niezależnie od zaistniałej sytuacji.

Pamiętaj: nie ma sensu rozpamiętywać tego co było, to już minęło. Jest TERAZ. Nie zmarnuj szansy, które życie Ci daje w tym momencie.