Epidemia rasizmu czy chwilowy stan?

| by | Uncategorized | 1 comments:

Epidemia rasizmu czy chwilowy stan?

Napływające informacje z kanałów informacyjnych oraz newsów z Internetu są w ostatnim czasie przesiąknięte tragedią imigrantów w Europie a co na to my – Polacy? Biernie patrzymy na tragedię tych ludzi a w internecie możemy odnaleźć mowę nienawiści. cyt. art. Newsweek: „Poziom nienawiści osiąga zenit, a ci mili ludzie, kochający zwierzęta i swoje dzieci wprost namawiają do fizycznej eliminacji muzułmanów. „Rozstrzelać” to „czarne ścierwo”, „zrobić z nich tanią podpałkę”. „Nie jestem rasistą, ale nienawidzę tych kozojebców”. „Zebrać wszystkich w jedną kupę, cyklon B i po sprawie, świat znów byłby piękny” – pisze młoda brunetka, zamieszczająca zdjęcia z wakacji w Maroku. „Wszystkich zagazować”. Hitlerowski tygodnik „Der Sturmer”, publikujący obsceniczne karykatury „zawszonych” żydów mógłby się sporo nauczyć od naszych internautów.”

Czy zapominamy o naszej historii? Czy nie pamiętamy, że wielu z naszych znajomych czy członków rodzin żyje poza granicami Polski? Czy nie pamiętamy, że ponad 2,2 mln Polaków wyjechało za lepszym życiem do Anglii, Niemiec, Francji, Szwecji, USA …? A może nie chcemy pamiętać?

To egoizm. Źle rozumiany egoizm. To rasizm w prostej odsłonie. Opamiętajmy się póki jest czas.

W Wielkiej Brytanii już działają organizacje, które w swoim założeniu chcą się pozbyć „polskiego robactwa” bo uważają, że odbieramy im domy. Pamiętajmy, że historia lubi się powtarzać!

Życie_Ma_Smak_I_Zapach