Droga do kariery

| by | Moje wpisy | 0 comments:

W trakcie rejsu nie możemy wysiąść z łodzi, możemy jednak wypuścić stery z rąk i oddać swoje życie w ręce losu lub też zaakceptować możliwość, że naszą łódź sterować będzie ktoś inny. Możemy też jednak cały czas pilnować steru i płynąć w określonym kierunku. Właśnie ten ostatni wariant przybliża nas do sukcesu. Nie rezygnuj z niego.

Zastanawiasz się jak odnaleźć kierunek rejsu na drodze Twojej kariery? Rozwiązań jest sporo. Przybliżę kilka możliwości, które pomogą Ci odkryć swój potencjał oraz uświadomić sobie moc Twoich możliwości. Zanim jednak to uczynię, podejmę próbę zdefiniowania pojęcia kariery, która dla wielu z nas oznacza coś innego.

Nie ma jednoznacznej definicji kariery zawodowej. Możemy jednak przyjąć, że oznacza ona szybkie zdobywanie coraz to wyższych stanowisk w działalności społecznej, zawodowej czy naukowej. Zrobić karierę dla wielu ludzi jest tożsame z szybkim osiągnięciem sukcesu w jakiejś dziedzinie, z którym łączy się zdobywanie większych uprawnień, dochodów czy po prostu zajęcie wyższego stanowiska. Niektórzy ludzie robią karierę zdobywając jednocześnie uprawnienia, dochody a dla innych ważniejsze będzie zdobycie prestiżu czy uznania.

O co więc chodzi w karierze?

O byciu szczęśliwym w tym, co się robi. Jeśli człowiek nie będzie czerpał radości i przyjemności ze swojej pracy, mało prawdopodobne jest, że osiągnie sukces. Nawet jeśli dojdzie on do momentu, w którym będzie czuł, że Jego kariera nabrała tempa, wysoce prawdopodobne jest, że będzie nieszczęśliwy. Dlaczego? Praca to ważna część naszego życia. Jeśli nie daje ona nam przyjemności, nie podchodzimy do niej z entuzjazmem, spalamy się. Zachęcam Cię do odkrywania tego, co sprawia Ci przyjemność. Testuj świat i siebie. Nie bój się podejmować różnych czynności. Sprawdzaj różne warianty. Dawaj sobie szansę na doświadczenie nowych okoliczności i przekraczanie swoich granic. Sprawdzaj się w różnych rolach. Sam, dochodząc do momentu w którym się znajduję, przeszedłem długą drogę sprawdzania siebie i świata. Byłem ulotkarzem, przedstawicielem handlowym, merchandiserem, barmanem i wiele innych czynności wykonywałem w życiu, aby dojść do tego, co sprawia mi przyjemność, czyli być Coachem, Trenerem i Zarządzającym pięcioma firmami. Sprzedam też Ci jedną sprawdzoną przeze mnie radę: Nie nastawiaj się na pieniądze szukając swojego miejsca na ziemi.Najważniejsze to robić to, co się kocha i wtedy pieniądze przychodzą same. Pamiętaj, że odkrywanie potencjału i swoich możliwości, to ciągły proces. Codziennie doświadczasz życia i różnych okoliczności. Od Ciebie zależy, co z nimi robisz i jak one wpływają na Ciebie i Twój rozwój. Osiągniecie kariery, jest zależne od wielu zmiennych m.in. Twojego charakteru, osobowości, ciekawości świata, skłonności do eksperymentowania, czy w końcu od Twoich kompetencji. Wszystkie te elementy możesz kształtować, modyfikować i rozwijać. Najważniejsze to Twoje chęci i nastawienie. Nie zamykaj się na różne rozwiązania i możliwości. Bierz udział we wszelkich formach rozwoju, takich jak warsztaty, wykłady czy konferencje. Nie obawiaj się ryzyka. Ono jest wpisane w nasze życie. Zachęcam Cię też przewrotnie, abyś nie bał się popełniać błędów. Właśnie one dają Ci podstawę do refleksji i wyciągania wniosków. Jeśli popełnisz błąd i wyciągniesz wnioski masz szansę na poprawienie się i zrobienie kroku do przodu na ścieżce Twojego rozwoju. Wszelkie porażki zamieniaj na szansę. Pamiętaj, że to nasze nastawienie i myśli kształtują nasze zachowania. Bez względu na Twoje pochodzenie, obecny status społeczny, zdobyte wykształcenie, pamiętaj, że to nie są żadne blokady. W życiu nie liczy się skąd pochodzimy, ale dokąd zmierzamy. Nawet jeśli skończyłeś studia na kierunku humanistycznym, nie oznacza to, że nie możesz zostać Inżynierem. W życiu ograniczamy się jedynie sami, jeśli uważasz, że jest inaczej, pomyśl, co Cię ogranicza. Odkrywaj siebie i przybliżaj się do sukcesu, który być może czeka na Ciebie tuż za rogiem.

Powodzenia!

computer-472016_1280